back to top

Balogh Anna: Olimpikon nagyapa emléke a lőtéren

Olimpiai bronzérmes nagyapa öröksége

Balogh Anna, a Keresztanyu című sorozat sztárja meghatódva emlékezett vissza olimpiai bronzérmes nagyapjára, Balogh Ambrusra, akinek nemrég emléktáblát avattak Budapesten.

Emlékek és büszkeség

Balogh Anna mindössze kétéves volt, amikor nagyapja, Balogh Ambrus elhunyt. Az egyetlen emléke róla egy ölébe ülős pillanat, de a családi történetek révén sokat hallott híres felmenőjéről. Balogh Ambrus nem mindennapi életutat tudhatott magáénak:

  • Az 1952-es helsinki olimpián bronzérmet szerzett 50 méteres sportpisztoly versenyszámban
  • Világbajnoki címmel is büszkélkedhetett
  • Kiváló edző és egyetemi tanár volt
  • A Fegyver- és Gázkészülékgyárban vezető mérnökként dolgozott
  • Számos pisztolyt tervezett a rendőrségnek és a sportágának

Születésének 110. évfordulója alkalmából emléktáblát állítottak tiszteletére a budapesti Lövölde tér 2. számú házon, ahol élt.

Balogh Ambrus olimpiai bronzérmes sportlövő emléktáblája a Lövölde téri egykori otthonánál

Színészi véna és sportöröklés

Balogh Anna, bár a színművészet felé orientálódott, most úgy döntött, hogy kipróbálja nagyapja sportágát. „Eldöntöttem, hogy bár soha nem lőttem, elmegyek egy lőtérre és kipróbálom, mennyit örököltem e téren a nagypapámtól. Elviszem a lányomat, Lizát is, próbálja ki magát” – mondta a színésznő.

Anna szerint van hasonlóság a színművészet és a sportlövészet között, mindkettő komoly összpontosítást igényel. A művészi vénát nagymamájától, Polgár Magdolnától örökölte, aki egykor győri színésznő volt.

Összegzés

Balogh Anna története szépen példázza, hogyan élhet tovább egy család öröksége generációkon át. Az olimpiai érmes nagyapa emléke most nem csak egy emléktáblán, de unokája és dédunokája érdeklődésében is tovább él, összekapcsolva a múltat a jelennel és a jövővel.

Exit mobile version