back to top
18.3 C
Budapest
kedd, április 29, 2025
spot_img
Továbbiak

    Batiz András: A Fókusztól a kukacevésig és tovább

    Batiz András karrierútja: A Fókusztól a kommunikációs szakértőig

    Batiz András, az egykori népszerű tévés személyiség őszintén beszél karrierjének fordulatairól, a Fókusz elhagyásának okairól és volt kollégáival való jelenlegi kapcsolatáról.

    A Fókusz sikertörténetének kezdete

    Az ezredforduló környékén Batiz András a hazai televíziózás egyik legismertebb arca volt. Holló Márta, Marsi Anikó és Kolosi Péter társaságában indította útjára a máig népszerű Fókusz című magazinműsort, amelyet aztán elsőként hagyott el az alapító csapatból.

    Távozás a kényelmes pozícióból

    András így emlékszik vissza döntésére: „Egy idő után már nem éreztem jelentőségteljesnek és izgalmasnak a feladatot. Amit szerettem volna csinálni, azt a televízió nem tartotta elég jónak, vagy engem nem tartott rá alkalmasnak.” Hozzátette, hogy bár szerencsés időben volt jó helyen, nem tartja magát kiemelkedő tehetségnek a szakmában.

    A Rettegés foka és a szakmai integritás

    A Fókusz után András visszautasította a Rettegés foka című műsor vezetését. „Ez olyan műsor volt, ami úgy éreztem, ártana a reputációmnak. Borzasztó vad dolgokat kellett volna megcsinálni, például kukacot enni. Szakmailag egyszerűen nem izgatott a dolog” – magyarázta döntését.

    Kapcsolatok és konfliktusok

    András őszintén beszélt egykori kollégáival, különösen Marsi Anikóval és Gönczi Gáborral való jelenlegi viszonyáról is. Egy korábbi incidens kapcsán így nyilatkozott: „Kétféle válasz van erre: megbocsátok, de nem felejtek, illetve nem haragszom, de csalódott vagyok. Rosszulesett, de már egyáltalán nem foglalkozom vele.”

    Összegzés: Egy sikeres karrier tanulságai

    Batiz András története jól példázza, hogy a médiában való sikeresség nem mindig jelent hosszú távú elégedettséget. A szakmai integritás és az önmegvalósítás vágya olykor új utakra terelheti az embert, még ha ez népszerű pozíciók feladásával is jár. András példája arra is rávilágít, hogy a szakmai nézeteltérések személyes kapcsolatokra is kihathatnak, de a megbocsátás és továbblépés lehetősége mindig adott.

    Ezek is érdekelhetnek

    Ezt se hagyd ki!