Cameron Diaz visszatérése és a #MeToo mozgalom hatása Hollywoodra
Cameron Diaz, Hollywood egykori sztárja, tíz év kihagyás után tért vissza a filmvászonra. A színésznő meglepődve tapasztalta, milyen pozitív változásokat hozott a #MeToo mozgalom a filmiparban.

Cameron Diaz a 2000-es évek elején Hollywood egyik legkeresettebb színésznője volt. Olyan kasszasikerekben szerepelt, mint a Szerelmünk lapjai, a Charlie angyalai vagy a Keresd a nőt!. 2014-ben azonban úgy döntött, hátat fordít a filmiparnak. Most, egy évtized elteltével, visszatért a Back in Action című filmmel, és meglepve tapasztalta, mennyit változott az iparág.
Kézzelfogható változások a forgatásokon
A Netflix Skip Intro podcastjében Diaz elmondta, hogy a forgatási helyszínek teljesen megváltoztak a #MeToo mozgalom hatására. „Az iparág nagyon más lett” – jegyezte meg. „A #MeToo mozgalom mindent megváltoztatott. Ez kézzelfogható. Amikor belépsz a forgatásra, érzed a különbséget.”

Diaz kifejtette, hogy a kellemetlenségeket nem csak a „felsőbb vezetők” okozták az iparágban. „Mindig volt az a bizonyos fickó a forgatáson, akinél azt gondoltad: ‘Ó, Istenem, már megint itt van'” – mesélte. A színésznő szerint minden nőnek el kellett viselnie ezt a viselkedést, és „mindig voltak az illetlenségnek különböző rétegei”, amelyekkel a nőknek szembe kellett nézniük a forgatásokon.
Pozitív változások és a jövő
Legújabb filmjénél Diaz elmondása szerint először fordult elő, hogy a HR osztály megkereste őt a forgatás előtt, hogy megbizonyosodjanak arról, kényelmesen érzi-e magát. „Hű, ez fantasztikus” – reagált, hozzátéve, hogy most sokkal nagyobb „biztonságban és védelemben” érzi magát, mint karrierje bármely korábbi pontján.

Diaz tízéves szünetet tartott a színészkedésben a 2014-es Annie után, hogy a gyermeknevelésre koncentrálhasson. Bár visszatért az idei Back in Action című filmmel, nem biztos, hogy teljesen visszatér a filmezéshez – annak ellenére, hogy a forgatási körülmények jelentősen javultak.
„Fenntartom a jogot, hogy nemet mondjak egy filmre, és fenntartom a jogot, hogy igent mondjak, ha úgy döntök” – nyilatkozta az Empire-nek korábban az idén. „Nem definiálok semmit. Nyitott vagyok bármire, ami értelmes számomra és a családom számára az adott pillanatban.” Az egyetlen szabálya: „Nincs több romantikus vígjáték, csak anyukás vígjátékok.”
Összefoglalva, Cameron Diaz visszatérése a filmvászonra nemcsak a rajongók számára örömteli hír, de rávilágít a filmiparban végbement pozitív változásokra is. A #MeToo mozgalom hatása kézzelfogható, és a biztonságosabb, tiszteletteljesebb munkakörnyezet reményt ad a jövőre nézve. Diaz története jól példázza, hogy a változás lehetséges, és hogy a filmipar lassan, de biztosan halad egy egyenlőbb és befogadóbb jövő felé.