back to top
0.4 C
Budapest
hétfő, december 23, 2024
spot_img
Továbbiak

    Canoo elektromos járműgyártó válságban

    Canoo elektromos járműgyártó súlyos pénzügyi válságban

    A Canoo elektromos járműgyártó startup súlyos pénzügyi nehézségekkel küzd, ami miatt kénytelen volt fizetés nélküli szabadságra küldeni alkalmazottait és leállítani gyárait.

    Néhány nappal azután, hogy a Canoo tucatnyi alkalmazottját fizetés nélküli szabadságra küldte, a vállalat a megmaradt személyzetet is tájékoztatta, hogy legalább az év végéig ‘kötelező fizetés nélküli szünetre’ kell menniük, ahogy azt a TechCrunch pénteken jelentette. A cég e-mailje szerint a dolgozókat péntek végéig kizárják a Canoo rendszereiből, juttatásaik pedig a hónap végéig folytatódnak.

    Gyárbezárások és pénzügyi nehézségek

    A jelentés a Canoo múlt heti bejelentését követi, miszerint leállítja oklahoma-i gyárait és szabadságra küldi alkalmazottait, miközben ‘a működéséhez szükséges tőke biztosításának véglegesítésén dolgozik’. Ahogy a TechCrunch megjegyzi, a vállalat múlt hónapban jelentette, hogy mindössze körülbelül 700 000 dollár maradt a bankszámláján.

    Pénteken a cég bejelentette az 1:20 arányú fordított részvényfelosztást is, amely december 24-én lép hatályba. A Canoo szerint a konszolidáció célja, hogy részvényeit a Nasdaq tőzsdén tartsa, és ‘szélesebb körű intézményi és lakossági befektetőket vonzzon’.

    A Canoo rövid története

    A Canoo-t 2017-ben alapították elektromos furgonok és teherautók gyártására kalandkereső ügyfelek számára, de eddig főként csak az amerikai kormány számára gyártott járműveket. Ahogy Andrew Hawkins tavaly írta, az elemzők 2022 óta figyelmeztetnek a fizetésképtelenség kockázatára, mivel a vállalat a készpénzhiány szélén táncol. A Canoo azóta folyamatosan veszíti el vezetőit, beleértve az összes alapítóját, és a közelmúltban a pénzügyi igazgatóját és jogtanácsosát is.

    Összefoglalás: A Canoo elektromos járműgyártó startup súlyos pénzügyi válságba került, ami miatt kénytelen volt fizetés nélküli szabadságra küldeni alkalmazottait és leállítani gyárait. A vállalat jövője bizonytalan, miközben a tőkebevonás lehetőségeit keresi a túléléshez.

    Ezek is érdekelhetnek

    Ezt se hagyd ki!