Danny DeVito őszintén vallott alacsony termetéről
Ha van valaki, aki bizonyítja, hogy a jó dolgok tényleg kis csomagokban érkeznek, az Danny DeVito. A 80 éves, New Jersey-ből származó színész, aki mindössze 147 cm magas, őszintén beszélt arról, hogyan befolyásolta magassága az életét és karrierjét.
DeVito az egyik legszerethetőbb sztár a bolygón, köszönhetően hihetetlen tehetségének és annak a képességének, hogy megnevettessen minket. Olyan filmekben nyújtott alakításai, mint a Száll a kakukk fészkére, a Matilda, a Jumanji: A következő szint és az Így jártam anyátokkal című sorozat tették őt közönségkedvenccé.
A „rövid királyok királya”
Nem csoda, hogy tavaly a közösségi média felhasználói a „rövid királyok királyának” koronázták, hiszen minden tulajdonsággal rendelkezik, amit egy uralkodónak meg kell testesítenie. Az a tény, hogy erre a hírre azt válaszolta, hogy „örömmel tölti el”, csak még inkább igazolta, hogy méltán nevezték ki az alacsony férfiak vezérének.
DeVito egyedi magassága azonban nem mindig aratott sikert. Az alacsony termet miatt „könnyű célpont” volt a zaklatók számára élete során. Korábban elmondta, hogy az iskolai évei alatt „sok ütést kapott”, majd hozzátette: „Gyötörtek; nem tudtam lassú táncot járni azokkal a lányokkal, akikkel szerettem volna, mert az arcom olyan helyen volt, ahol azt gondolhatták, túl gyorsan haladok.”
Ritka genetikai rendellenesség
DeVito egy ritka genetikai rendellenességgel született, amelyet többszörös epifizeális diszpláziának (MED) neveznek, és gyakran Fairbank-betegségként emlegetnek. A Johns Hopkins Medicine szerint ez a csontváz-diszplázia forma befolyásolja a csontok növekedését és a porc fejlődését, különösen a karokban és a lábakban.
A MED-ben szenvedők általában olyan tüneteket tapasztalnak, mint a csípő-, térd- vagy bokaproblémák és a korai ízületi gyulladás. A legtöbb érintett személy „minimális alacsony termetű”, átlagosan 145-170 cm közötti magassággal.
Őszinte vallomás a magasságról
2017 márciusában DeVito leült Martha Teichner CBS News tudósítóval, aki arra volt kíváncsi, hogy a színész szerint magassága befolyásolta-e a karrierjét. Mint tudjuk, DeVito termete gyakran hozzáadott az általa alakított karakterhez – például az 1988-as Ikrek című filmben, ahol Arnold Schwarzeneggerrel alkotott komikus kontrasztot.
Amikor megkérdezték tőle, hogy érezte-e szükségét annak, hogy a személyiségére támaszkodjon az életben és a karrierjében való előrejutáshoz, DeVito bevallotta, hogy „soha nem gondolt erre” ilyen értelemben.
A Ruthless People sztárja, fiatalabb éveire visszaemlékezve elmondta, hogy kezdetben nem igazán volt elképzelése arról, „milyen életet szeretne”. „Tudod, kényelemben akarsz élni és barátokat akarsz” – mondta DeVito. „Az alacsony termet, az öt láb magasság korai napjai után… egy idő után kezdesz hozzászokni. És társasági körökben elkezded azt gondolni, hogy talán kompenzálhatsz a személyiségeddel.”
Az alacsony termet előnyei
DeVito szerint csak egy ok volt, ami miatt valaha is megkérdőjelezte a magasságát – azon tűnődött, hogy befolyásolja-e a hölgyekkel való kapcsolatát. „Mindig a nőkről van szó” – nevetett. „Nem gondolod? Úgy értem, van más? Az egész életed alapvetően [a nőkről szól]. Gyerekként, amikor tinédzser vagy, minden a táncba járásról szól.”
A színész elmagyarázta, hogy gyerekkorában gyakran kötött barátságot a „nagyon magas” lányokkal, akik szintén „önbizalomhiányosak” voltak a magasságuk miatt. Hozzátette: „Miért ne? A lényeg az, hogy jól érezzük magunkat.”
Korábbi interjúkban a filmsztár elárulta, hogy az alacsony termet valójában segített neki „kitűnni a számtalan reménykedő közül, akik ugyanazokra a szerepekre jelentkeztek”. „Egyetlen rendező sem fogja elfelejteni az 5 láb magas srácot” – mondta DeVito.
Úgy tűnik tehát, hogy a méret valóban nem számít. Danny DeVito példája bizonyítja, hogy az egyedi tulajdonságok, még ha elsőre hátránynak tűnnek is, valójában hatalmas előnnyé válhatnak a megfelelő hozzáállással és tehetséggel párosulva.