back to top

Dr. Bubó 50 éves: 5 meglepő tény a kultikus meséről

Dr. Bubó 50 éve gyógyítja a nevetőizmokat

A Dr. Bubó, avagy eredeti címén „Kérem a következőt!” immár fél évszázada a magyar rajzfilmkultúra ikonikus darabja. Az évforduló alkalmából öt kevésbé ismert tényt osztunk meg a sorozatról.

1. Bölcs tanítóból lett orvos

Eredetileg Bubó nem orvosként, hanem bölcs tanítóként vagy pszichológusként szerepelt volna a tervekben. A forgatókönyvírók azonban úgy vélték, egy orvos karaktere több humoros helyzetet teremthet.

Dr. Bubó karaktere eredetileg bölcs tanítóként született volna meg

2. Alkotói dream team

A sorozat sikerének kulcsa a kiváló alkotógárda volt. Az első két évadot Ternovszky Béla és Nepp József rendezte, míg a zseniális szójátékokért a „rímhányó” Romhányi József felelt.

3. Valódi ihlet a karakter mögött

Dr. Bubó alakját állítólag Nepp József kedvenc gyerekorvosa ihlette. A név a Bubo bubo, azaz a nagy fülesbagoly latin nevéből származik. A karakter hangját a Magyar népmesék narrátora, Szabó Gyula kölcsönözte.

4. Ursula nővér, a mackó

A medve asszisztensnő neve sem véletlen: az Ursula az Orsolya latin megfelelője, jelentése „kis medve”.

Ursula nővér és Sólyom csőrmester, Bubó régi iskolatársa az Erdőrségtől

5. Nemzetközi siker

A sorozatot Németországban és Lengyelországban is vetítették, bár a zseniális magyar szójátékok fordítása komoly kihívást jelentett.

Összegzés: Időtálló klasszikus

Dr. Bubó és barátai ma is láthatók az M2 Gyerekcsatornán, bizonyítva, hogy az okos humor és a bölcs tanítások ötvözete generációkon átívelő értéket képvisel. A sorozat 50 éve köti össze a különböző korosztályokat, és tanít minket a humor fontosságára az életben.

Exit mobile version