back to top

Elhunyt Pintér Györgyi, a nótaéneklés ikonja

Búcsú egy korszak utolsó képviselőjétől

A magyar nótaéneklés világát mély gyász érte: 89 éves korában elhunyt Pintér Györgyi, a műfaj egyik utolsó nagy alakja, Solti Károly özvegye.

Egy kivételes életút

Pintér Györgyi Budapesten született, és a nagy nótás generáció kiemelkedő képviselőjévé vált. Karrierje az 1970-es években indult, amikor először készültek rádiófelvételei. Hamarosan a televízió képernyőjén is rendszeresen feltűnt, elbűvölve a közönséget hangjával és előadásmódjával.

Egy legendás páros

A művésznő nemcsak a színpadon, de a magánéletben is kiváló párost alkotott Solti Károllyal, akit a nótaéneklés koronázatlan királyaként tartottak számon. Solti 1990-ben bekövetkezett halála után Pintér Györgyi 35 éven át gyászolta szeretett férjét, miközben ápolta annak emlékét és művészi hagyatékát.

Solti Károly öröksége

Solti Károly, eredeti nevén Saiber Károly, 1910-ben született Kiskunfélegyházán. Karrierje az 1940-es években indult, amikor megnyerte a Zeneakadémián rendezett nótaének tehetségkutató versenyt. Bár pályafutását politikai okokból átmenetileg megszakították, később nemzetközi sikereket ért el, turnézva Európában, Amerikában és Ausztráliában.

Pintér Györgyi, az emlékőrző

Pintér Györgyi férje halála után is aktívan ápolta Solti Károly emlékét. Kapcsolatot tartott Solti szülővárosával, Kiskunfélegyházával, és segített abban, hogy a művész öröksége tovább éljen az új nótaénekes generációk számára.

Összegzés

Pintér Györgyi halálával a magyar nótaéneklés egy kiemelkedő korszaka zárul le. Művészete, amely férjével, Solti Károllyal közösen formálódott, örökre beírta magát a magyar kultúrtörténetbe. Emlékét számtalan rádiófelvétel és televíziós szereplés őrzi, amelyek továbbra is inspirálják a műfaj szerelmeseit és az új generáció előadóit.

Exit mobile version