back to top
0.7 C
Budapest
csütörtök, december 26, 2024
spot_img
Továbbiak

    Jentry Chau vs. Az Alvilág: Buffy modern újragondolása

    Kínai mitológia és amerikai tinédzser élet találkozása

    A Netflix új animációs sorozata, a Jentry Chau vs. Az Alvilág friss szemszögből mutatja be a tinédzser szuperhős történetét, kínai-amerikai főszereplővel és izgalmas mitológiai elemekkel.

    Bár a Buffy, a vámpírok réme utolsó epizódja évtizedekkel ezelőtt került adásba, a sorozat kulturális hatása még mindig érezhető az általa inspirált történetekben. A Netflix Jentry Chau vs. Az Alvilág című sorozata olyan műnek tűnik, amely talán nem is létezne, ha nem egy egész generáció nőtt volna fel egy tinédzser lány heti szörnyűző kalandjain.

    Buffy öröksége modern köntösben

    A Titmouse által készített új animációs sorozat varázslatos világa és a főszereplő fiatal harcos, aki csak egy átlagos középiskolás szeretne lenni, elkerülhetetlenül Sunnydale legjobbját idézi. Azonban a Jentry Chau vs. Az Alvilág ezeket az ismerős elemeket – tinédzser szorongás, természetfeletti szerelmi háromszögek, egy város tele átlagemberekkel, akik sejtik, hogy valami furcsa történik körülöttük – arra használja, hogy egy sokkal dinamikusabb történetet meséljen el arról, ki lehet ‘igazi amerikai lány’.

    Kínai-amerikai identitás és szupererők

    A sorozat Jentry Chau történetét meséli el, aki egy dél-koreai bentlakásos iskolából kerül egy kis texasi városba, hogy beteljesítse sorsát, aminek ő nem akar része lenni. Jentry irányíthatatlan tűzgyújtó képessége miatt került Szöulba, ahol barátai már családtagokká váltak számára. Amikor azonban Ed (Bowen Yang), egy Alkonyat-megszállott alakváltó vámpír megtámadja, Jentry rájön, hogy a hétköznapi gyerekkor iránti vágya nem fog teljesülni.

    Jentry Chau vs. Az Alvilág: Buffy modern újragondolása-1
    Jentry Chau, a tűzgyújtó képességgel rendelkező tinédzser lány

    Kínai mitológia és amerikai történelem

    A sorozat szörnyei – kínai mitológiából merített démonok és szellemek kavalkádja – teszik a Jentry Chau vs. Az Alvilág-ot a ‘heti szörny’ műfaj inspiráló újragondolásává. Jentry ereje félelmetes, de nagynénje, Gugu (Lori Tan Chinn) éveken át tartó tanítása a kínai folklórról teszi lehetővé számára, hogy túljárjon az alvilágban található szellemek eszén.

    A sorozat egyik vicces epizódja Jentry és osztálytársai Alamo-beli kirándulását követi nyomon, ahol egy idegenvezető halott amerikai katonákat idéz meg, hogy megszidják a gyerekeket, amiért többet akarnak tudni az emlékmű valódi történetéről.

    Ez az epizód emlékeztet arra, hogy a sorozat nemcsak Jentry kínai örökségét helyezi középpontba, hanem egy olyan amerikai lány történetét meséli el, akit arra bátorítottak, hogy gondolkodjon országa múltjáról és arról, hogyan alakítja ez egyesek róla alkotott véleményét.

    Több mint csak reprezentáció

    Bár Jentrynek a rasszizmusnál érdekesebb dolgokkal kell foglalkoznia, mint például a bonyolult szerelmi háromszög gyermekkori barátjával, Michaellel (A.J. Beckles) és egy másik rejtélyes új diákkal, Kittel (Woosung Kim), a sorozat világossá teszi, hogy a relatív és kulturálisan specifikus történetek elmesélése többet jelent, mint egyszerűen néhány színes bőrű szereplő szerepeltetése a képernyőn.

    A Jentry Chau vs. Az Alvilág első évada most streamelhető a Netflixen.

    Összefoglaló

    A Jentry Chau vs. Az Alvilág sikeresen ötvözi a klasszikus tinédzser szuperhős történeteket a kínai mitológiával és a modern amerikai identitás kérdéseivel. A sorozat friss szemszögből közelíti meg a műfajt, miközben tisztelettel adózik elődeinek, különösen a Buffy, a vámpírok réme örökségének. Az izgalmas történet, a kulturális mélység és a szórakoztató karakterek ígéretes kezdetet jelentenek, ami reményeink szerint folytatódni fog a jövőben is.

    Ezek is érdekelhetnek

    Ezt se hagyd ki!