back to top

Jeremy Clarkson bankszámláját hackelte egy jótékony tolvaj

Jeremy Clarkson bankszámla adatainak megosztása váratlan fordulatot vett

A volt Top Gear műsorvezető, Jeremy Clarkson egyszer 500 fontot vesztett, miután megosztotta bankszámla adatait, hogy bizonyítsa: az internetes csalások nem jelentenek valódi veszélyt. Az eset azonban nem úgy sült el, ahogy azt ő eredetileg tervezte.

Jeremy Clarkson, aki sosem riadt vissza a merész kijelentésektől, 2008-ban úgy döntött, hogy saját példáján keresztül mutatja be: az internetes csalásoktól való félelem alaptalan. A döntés hátterében egy korábbi incidens állt, amikor 2007-ben körülbelül hétmillió család banki adatait tartalmazó CD-k tűntek el, ami érthető módon aggodalmat keltett az emberekben.

Jeremy Clarkson bankszámláját hackelte egy jótékony tolvaj-1
Jeremy Clarkson sosem riadt vissza attól, hogy kiálljon a meggyőződései mellett (Fotó: Qian Jun/MB Media/Getty Images)

Merész lépés a bizonyítás érdekében

Clarkson, aki akkoriban 58 éves volt, úgy döntött, hogy egy újságban közzéteszi saját bankszámla adatait. Emellett instrukciókat is adott arra vonatkozóan, hogyan lehet megtalálni a címét a választói névjegyzékben, valamint információkat osztott meg az általa vezetett autóról is.

A műsorvezető így nyilatkozott akkoriban: „Soha nem láttam még ekkora felhajtást a semmiért. Tény, hogy boldogan adunk át csekket mindenféle gyanús alaknak nap mint nap, egy pillanatnyi gondolkodás nélkül. Nincs mitől félnünk.”

A merészség ára

Nem kellett sok időnek eltelnie ahhoz, hogy Clarkson rájöjjön: potenciálisan hatalmas hibát követett el. Szerencsére azonban úgy tűnik, hogy aki feltörte a számláját, annak volt némi humorérzéke is.

A The Sunday Times-ban megjelent rovatában Clarkson később bevallotta, hogy 500 fontot vontak le a számlájáról, amit közvetlen átutalással a Brit Diabétesz Egyesületnek adományoztak.

Jeremy Clarkson bankszámláját hackelte egy jótékony tolvaj-2
Sosem tudhatod, ki férhet hozzá a személyes adataidhoz (Kép: Getty Stock Photo)

Clarkson később elismerte tévedését: „A bank nem tudja kideríteni, ki tette ezt az Adatvédelmi Törvény miatt, és nem tudják megakadályozni, hogy újra megtörténjen. Tévedtem, és megbűnhődtem a hibámért.”

Az eset tanulsága egyértelmű: ne ossza meg senki a személyes vagy banki adatait online, mert könnyen járhat sokkal rosszabbul is, mint hogy 500 fontot veszít egy jótékonysági szervezet javára.

Összefoglaló

Jeremy Clarkson esete jól példázza, hogy még a legjobb szándékú demonstrációk is visszafelé sülhetnek el. Bár a műsorvezető célja az volt, hogy megmutassa, az internetes csalásoktól való félelem túlzott, végül saját kárán tanulta meg, hogy az óvatosság sosem árt. Az eset rávilágít arra is, hogy személyes és pénzügyi adataink védelme kiemelten fontos az online térben, függetlenül attól, mennyire érezzük magunkat biztonságban.

Exit mobile version