Maria Shriver őszintén vall házassága végéről és újrakezdéséről
Maria Shriver, az egykori újságíró és Kalifornia állam first ladyje, új könyvében kendőzetlenül beszél Arnold Schwarzeneggerrel való házassága végéről és az azt követő nehéz időszakról.

Egy „brutális” időszak feldolgozása
Maria Shriver, aki 2011-ben 25 év házasság után vált el Arnold Schwarzeneggertől, ritkán nyilatkozik magánéletéről. Most azonban, új verseskötetének megjelenése kapcsán őszintén beszél a válás utáni időszak nehézségeiről.
A People magazinnak adott exkluzív interjúban Shriver elmondta, hogy az „I Am Maria” című könyv megírása hosszú folyamat eredménye volt. „55 évesen nem voltam olyan érzelmi állapotban, hogy könyvet írjak. Alig tudtam kikelni az ágyból” – vallotta be.
Családi tragédiák és a házasság vége
Shriver, aki négy gyermeket nevel Schwarzeneggerrel – köztük a White Lotus sztárját, Patrick-et – akkor döntött a válás mellett, amikor kiderült, hogy férje házasságon kívüli kapcsolatból gyermeket nemzett. A házasság és karrierje végén túl szülei 2009-es és 2011-es halálával is meg kellett küzdenie.

„Minden összeomlott körülöttem. Véget ért a first lady pozícióm. Apám meghalt. Aztán jött egy újabb pusztító, életem megváltoztató csapás: 25 éves házasságom összeomlott” – írta érzelmes soraiban. „Összetörte a szívemet, a lelkemet, és azt, ami még maradt belőlem.”
Újrakezdés és önismeret
Shriver hálás gyermekeinek a „kegyelmükért, bátorságukért és kitartásukért”. „Világuk és otthonuk biztonsága egy pillanat alatt felborult” – magyarázta.

Az egykori first lady őszintén beszélt a gyászfolyamatról is: „A gyász emésztett fel, zavarodottság, harag, félelem, szomorúság és szorongás gyötört. Bizonytalan voltam abban, ki vagyok és hova tartozom. Őszintén szólva brutális volt, és rettegtem.”
Shriver röviden említést tett az „önsajnálat időszakáról” is, amikor terapeutákat, gyógyítókat, sámánokat és jósokat keresett fel, sőt még egy zárt kolostorban is töltött időt. Végül rájött, hogy önmagában is elég, és önmagával is jól érzi magát – olyan koncepciók, amelyekkel a Kennedy család magas elvárásai között felnőve sokáig küzdött.
Tanulságok és új perspektíva
„Sok hibát elkövettem. Az egyik az volt, hogy önértékelésemet a teljesítményemhez kötöttem” – vallotta be Shriver. „Egy másik nagy hiba volt azt hinni, hogy valaki rajtam kívül garantálhatja a biztonságomat, értékemet és békémet.”
Shriver, aki az utóbbi években távol tartotta magánéletét a nyilvánosságtól, hozzátette: „Szembe kellett néznem más téves meggyőződésekkel is – az öregedésről, az egyedüllétről. Régen azt hittem, ha nincs partnered, akkor értéktelen és szerethetetlen vagy. Rájöttem, hogy ez egyáltalán nem igaz.”
Összegzésként elmondható, hogy Maria Shriver őszinte vallomása a válás utáni újrakezdésről és önismeretről sokak számára lehet inspiráló. Története rávilágít arra, hogy még a legnehezebb élethelyzetekből is van kiút, és az önmagunkkal való szembenézés kulcsfontosságú a gyógyulás folyamatában.