Molnár Viktor őszintén a műtárgykereskedés kockázatairól
Molnár Viktor, a népszerű Kincsvadászok műsor kereskedője kendőzetlenül beszélt a műtárgykereskedés árnyoldalairól és híres vásárlóiról.
Milliós veszteség egy félreértelmezett bútoron
A műtárgykereskedés nem mindig fenékig tejfel, ezt Molnár Viktor is megtapasztalta. Bár a legnagyobb nyereségéről nem akart beszélni, legnagyobb kudarcát nyíltan vállalta: „Egymillió forintért vásároltam egy bútort, de csak 250 ezerért adtam túl rajta. Sajnos nem az volt a bútortervező, akire én gondoltam, így jóval kevesebbet ért.”
Viktor hangsúlyozta: „A mi szakmánk kockázatvállalással jár, mindig benne van a rizikófaktor.” Ez a vallomás rávilágít a műtárgykereskedés izgalmas, de kockázatos világára.
Hírességek a vásárlók között
A Kincsvadászok sztárja büszkén mesélte, hogy neves személyiségek is vásárolnak nála. „Színészek, művészek, zenészek. Alföldi Róbert gyakran vásárol nálam, mert ő is szereti az 1950-es és az 1980-as évek között készült tárgyakat.”
Az is kiderült, hogy a kapcsolat kétirányú: „Az is előfordult, hogy én is megvettem néhány dolgát, amit megunt. Egyszer vettem egy Alföldi-képet, és Robit kértem meg, hogy hitelesítse, valóban ő az alkotás készítője.”
A gyűjtőszenvedély veszélyei
Viktor figyelmeztetett a túlzásba vitt gyűjtés kockázataira is: „A gyűjtőszenvedély veszélyes tud lenni, nagyon sok tárgyat képesek vagyunk felhalmozni.” Ez a megjegyzés rámutat arra, hogy a szenvedély és a szakma között néha nehéz megtalálni az egyensúlyt.
A műtárgykereskedő őszinte vallomásai betekintést nyújtanak egy izgalmas, de kockázatos szakma mindennapjaiba, ahol a siker és a kudarc gyakran kéz a kézben jár.