back to top
14.7 C
Budapest
csütörtök, május 22, 2025
spot_img
Továbbiak

    New York: Kriptovezetők saját szabályozást sürgetnek

    Kriptovezetők önszabályozást és ‘kriptomenedék várost’ követelnek New Yorkban

    Eric Adams New York-i polgármester kriptocsúcstalálkozóján a kriptocégek vezetői és befektetők nyílt kéréssel álltak elő: szeretnék, ha megszüntetnék az állami kriptoszabályozást, hogy saját szabályokat írhassanak, és a Nagy Almát ‘kriptomenedék várossá’ alakíthassák.

    A találkozón, amelyet a közelmúltban több szövetségi korrupciós vád alól felmentett, vitatott megítélésű polgármester, Eric Adams szervezett, a kriptoszektor képviselői határozott álláspontot fogalmaztak meg a szabályozás kérdésében.

    A kriptoszektor önszabályozási törekvései

    A résztvevők azt szeretnék elérni, hogy New York állam jelenlegi kriptoszabályozását feloldják, lehetővé téve számukra, hogy saját szabályrendszert alakítsanak ki. Ez a lépés szerintük hozzájárulna ahhoz, hogy a város valódi ‘kriptomenedék várossá’ váljon.

    Az önszabályozás gondolata nem új keletű a kriptoszektorban, azonban egy olyan jelentős pénzügyi központban, mint New York, ez különösen nagy horderejű kérdés. A szabályozók és a kriptovállalatok közötti feszültség régóta fennáll, és ez a találkozó is jól tükrözi az iparág törekvéseit a kedvezőbb működési környezet kialakítására.

    Kihívások és lehetőségek

    A kriptovezetők érvelése szerint a jelenlegi állami szabályozások gátolják az innovációt és a szektor fejlődését. Ugyanakkor kritikusok rámutatnak, hogy az önszabályozás potenciális kockázatokat hordoz a befektetők védelmét és a pénzügyi stabilitást illetően.

    Az önszabályozás lehetősége komoly vitákat generálhat a törvényhozók, szabályozó hatóságok és a kriptoszektor képviselői között.

    A találkozó rávilágított arra is, hogy New York vezetése nyitott a kriptotechnológiák iránt, ami új lehetőségeket teremthet a város pénzügyi szektorának fejlődésében.

    Összegzés

    A New York-i kriptocsúcstalálkozó egyértelműen jelzi az iparág törekvését a szabályozási környezet alakítására. Bár a ‘kriptomenedék város’ koncepciója vonzónak tűnhet a szektor számára, megvalósítása számos jogi és szabályozási kérdést vet fel. A következő időszak megmutatja, hogy a város és az állam vezetése hogyan reagál ezekre a kezdeményezésekre, és milyen irányba fejlődik tovább New York kriptoszabályozási környezete.

    Ezek is érdekelhetnek

    Ezt se hagyd ki!