Összefoglaló: Robbie Williams szilveszteri időutazása
A Graham Norton Show nézői megdöbbentek, amikor Robbie Williams-t látták a szilveszteri műsorban, mindössze órákkal azután, hogy Sydney-ben lépett fel élőben. Hogyan lehetséges ez?
Sydney-től Londonig: A rejtély
Robbie Williams, az 50 éves popsztár, Sydney-ben lépett fel a 2025-ös újévi tűzijáték során. Ausztrália 11 órával előrébb jár az Egyesült Királysághoz képest, így a nézők értetlenül álltak a jelenség előtt, amikor Williams nem sokkal később Graham Norton kanapéján ült Londonban.
A közösségi média felrobbant a találgatásoktól. Egy néző a X-en (korábban Twitter) így fogalmazott: „Várjunk csak – Robbie Williams most a #GrahamNorton műsorban van, de a BBC News mutatta, ahogy Sydney-ben visszaszámol az újévre. Semmiben sem lehet már hinni, ugye?”
Az időutazás titka
A valóság azonban jóval prózaibb, mint az időutazás vagy a bilokáció. A Graham Norton Show előre felvett műsor, amit sokan elfelejtettek. Bár általában csütörtökön veszik fel és pénteken sugározzák, az ünnepi időszakban valószínűleg más volt a menetrend, így Williams-nek bőven volt ideje eljutni Ausztráliába a sydney-i fellépésére.
Graham Norton korábban már beszélt arról, miért előnyösebb számukra az előre felvett formátum: „Élőben is csinálhatnánk. Egyszerűen csak jobb, ha nem. Mert így ki tudjuk vágni az unalmas részeket.”
Robbie Williams új filmjéről
A szilveszteri különkiadásban Williams beszélt új életrajzi filmjéről, a „Better Man”-ről is, amelyben CGI csimpánzként ábrázolják őt.
„Kreatív különbségre volt szükség, mert az életrajzi film műfaja egy kicsit hosszúvá és fáradttá vált, így egyedi eladási pontra volt szükségünk” – magyarázta Williams. „Amikor meghallottam, hogy mindenki más ember lesz a filmben, én pedig majom, azt gondoltam: ‘Igen! Ez egy excentrikus ötlet, hatalmas húzás, azonnal látom magam előtt, hihetetlen.'”
Összegzés
A Robbie Williams körüli szilveszteri rejtély jól mutatja, mennyire könnyen félreérthetők a modern média működési mechanizmusai. Míg a nézők egy része időutazást vagy csodát gyanított, valójában csak a televíziózás hétköznapi trükkjéről volt szó. Az eset rávilágít arra is, mennyire fontos a médiatudatosság és a kritikus gondolkodás a digitális korban.