back to top

Szente Vajk: A Da Vinci-kód színpadon – Világpremier

Szente Vajk újabb merész vállalkozása: A Da Vinci-kód a színpadon

Szente Vajk, a magyar színházi élet egyik legkreatívabb rendezője, újabb kihívást vállalt: A Da Vinci-kód első színpadi adaptációját állította színpadra a Játékszínben.

Tanulással kezdődő napok

„Van egy szokásom, ez pedig az, hogy én minden áldott reggel azzal kezdem a napomat, hogy valamit tanulok a világról,” – vallja Szente Vajk. A rendező nem a közösségi média görgetésével vagy videojátékokkal indítja a napját, hanem tudatos önfejlesztéssel. „Mindig keresek valami specifikumot, vagy egy történelmi pillanatot, vagy tudományos teóriát, vagy valamit, aminek elkezdek úgy utánajárni, hogy aztán az ismeret meg is maradjon,” – magyarázza.

Ez a tudásszomj nem csak személyes fejlődését szolgálja, hanem kreatív munkájában is inspirációként szolgál. „És ezekből sok ötletet tudok meríteni, amikből több darab is született, és vannak olyanok is, amiket még nem írtam meg,” – teszi hozzá Vajk.

Világpremier a Játékszínben

Szente Vajk legújabb, vakmerő vállalkozása, hogy színpadra állította A Da Vinci-kód című darabot a Játékszínben. „Azt hiszem, hogy a földrészen még nem mutatták be, és kőszínházi előadás talán még nem is született belőle,” – mondja büszkén a rendező.

A döntés, hogy ezt a komplex történetet színpadra vigyék, nem volt könnyű. Vajk azonban bízott a sikerben, részben a korábbi pozitív tapasztalatok miatt. „Amikor az kirajzolódott, hogy a Hölgyválasz, amit szintén filmből raktunk színpadra, milyen jól tud működni, az jó alapot adott arra, hogy A Da Vinci-kód is működjön.”

Bár első ránézésre lehetetlennek tűnhet Dan Brown bestseller regényének színpadi adaptációja, Szente Vajk és csapata bátran vállalta a kihívást. „És noha első ránézésre lehetetlennek tűnik ezt a történetet színpadon bemutatni, mégis nagyon bíztam a sikerben és persze magunkban,” – zárja gondolatait a rendező.

Összefoglaló

Szente Vajk újabb mérföldkövet állított fel a magyar színházi életben A Da Vinci-kód színpadi adaptációjával. A rendező kreatív megközelítése, amely a folyamatos tanulásra és önfejlesztésre épül, lehetővé tette, hogy ezt a komplex történetet sikeresen színpadra vigye. A Játékszínben bemutatott darab nem csak Magyarországon, de vélhetően Európában is elsőként hozza el a népszerű regény világát a színházi közönségnek.

Exit mobile version