back to top

Trump átverve: Sorozatgyilkosok képét retweetelte

Trump Twitter-átverésének megdöbbentő története

Egy Netflix dokumentumfilm felelevenítette Fred és Rose West hírhedt sorozatgyilkosok történetét, de kevesen tudják, hogy egyszer még Donald Trump is belekeveredett az ügyükbe – egy Twitter-átverés révén.

Az elnök, aki retweetelt két sorozatgyilkost

Bár Donald Trump manapság saját közösségi platformján, a Truth Socialon aktív, korábban a Twitter (ma már X) egyik leglelkesebb felhasználója volt. Ez a szenvedélye azonban egyszer kellemetlen helyzetbe hozta: egy ravasz Twitter-felhasználó rávette, hogy retweeteljen egy üzenetet, amiben Fred és Rose West sorozatgyilkosok képe szerepelt.

Trump átverve: Sorozatgyilkosok képét retweetelte-1
Trump véletlenül retweetelte Fred és Rose West sorozatgyilkosok fotóját (Forrás: X)

Az eset 2014-ben történt, még Trump elnöksége előtt. Egy felhasználó ezt írta neki: „Elhunyt szüleim mindig azt mondták, nagy inspiráció vagy számukra. Megosztanád ezt az emlékükhöz?” A csatolt kép azonban nem a szülőket ábrázolta, hanem a hírhedt sorozatgyilkosokat.

Az átverés következményei

A Twitter akkori működése miatt a megosztás úgy tűnt, mintha közvetlenül Trump fiókjából származna, ami kínos helyzetet teremtett. Az ingatlanmogul később így reagált: „Azt hittem, kedves vagyok… Ez arra tanít, hogy ne legyünk kedvesek vagy bizalommal teliek.”

Trump azt is fontolgatta, hogy bepereli az átverés elkövetőjét: „Valami idióta csalárd módon azt tweetelte, hogy a szülei nagy inspirációnak tartottak, és kérte, osszam meg – kedvességből megtettem. Talán beperelem.”

Trump átverve: Sorozatgyilkosok képét retweetelte-2
Trumpot a Twitteren verték át, még elnöksége előtt (Fotó: Andrew Harnik/Getty Images)

Nem egyedi eset a közösségi médiában

Az eset egy olyan korszakra emlékeztet, amikor a közösségi média még „vadnyugat” volt, és az ilyen átverések gyakoribbak voltak. Több híresség is áldozatul esett hasonló tréfáknak:

  • George Foreman ökölvívó Raoul Moat képét osztotta meg
  • Hulk Hogan pankrátor Madeleine McCann fotóját retweetelte
  • Alan Sugar üzletember Harold Shipman képét osztotta meg véletlenül

Trump esetében nem tudni, végül beperelte-e az átverés elkövetőjét, de az eset jól mutatja, milyen veszélyeket rejthet a közösségi média felelőtlen használata – még a legbefolyásosabb emberek számára is.

Összefoglaló

Donald Trump Twitter-átverése rávilágít arra, mennyire fontos az óvatosság és a körültekintés a közösségi média használata során. Még a világ egyik legbefolyásosabb embere is könnyen csapdába eshet, ha nem ellenőrzi alaposan a megosztani kívánt tartalmakat. Az eset tanulsága, hogy a digitális térben is érdemes megtartani egészséges szkepticizmusunkat és kritikus gondolkodásunkat.

Exit mobile version