back to top
9.6 C
Budapest
vasárnap, május 18, 2025
spot_img
Továbbiak

    Trump durván visszavág Springsteennek

    Trump és Springsteen összecsapása: Zenei és politikai vihar

    Donald Trump, az Egyesült Államok korábbi elnöke, nem hagyta szó nélkül Bruce Springsteen legutóbbi kritikáját, amelyben a rocksztár ‘hazaáruló adminisztrációnak’ nevezte Trump kormányzását.

    A Boss támadása

    Bruce Springsteen, akit rajongói csak ‘A Boss’-ként emlegetnek, nemrég egy interjúban keményen bírálta Trump elnökségét. A New Jersey-i születésű énekes, aki korábban is nyíltan kritizálta a republikánus politikust, ezúttal még tovább ment.

    ‘Trump adminisztrációja nem csak inkompetens volt, hanem egyenesen hazaáruló’ – jelentette ki Springsteen, hozzátéve, hogy szerinte Trump veszélyt jelent az amerikai demokráciára.

    Trump visszavág

    Az exelnök, aki közismert arról, hogy nem hagyja válasz nélkül a kritikákat, most sem maradt adós a válasszal. Trump a saját közösségi média platformján, a Truth Socialon reagált Springsteen kijelentéseire.

    ‘Springsteen egy túlértékelt zenész, aki már rég kiégett’ – írta Trump. ‘Talán ideje lenne visszavonulnia és átadni a helyét igazi tehetségeknek. Szomorú látni, hogy valaki, aki egykor Amerika hangja volt, most a radikális baloldal szócsöve lett.’

    A vita háttere

    A Trump-Springsteen ellentét nem új keletű. A ‘Born in the U.S.A.’ énekese már Trump 2016-os kampánya során is nyíltan Hillary Clintont támogatta, és azóta is rendszeresen bírálta Trump politikáját.

    Springsteen korábban ‘bohócnak’ és ‘tragédiának’ nevezte Trumpot, míg az exelnök ‘overrated’ (túlértékelt) jelzővel illette a zenészt. A mostani vita azonban minden eddiginél élesebb hangvételű.

    Reakciók és következmények

    A két híresség összecsapása megosztotta a közvéleményt. Míg Springsteen rajongói és a Trump-kritikusok üdvözölték az énekes kijelentéseit, addig a volt elnök támogatói felháborodtak a rocksztár szavain.

    Politikai elemzők szerint ez az incidens jól mutatja, hogy a kultúrharc továbbra is meghatározó eleme az amerikai közéletnek. ‘A celebek politikai állásfoglalásai egyre nagyobb hatással vannak a közvéleményre’ – nyilatkozta Dr. Sarah Johnson politológus a LADbible-nak.

    Összefoglaló

    A Trump-Springsteen vita újabb fejezete annak a folyamatnak, amelyben a popkultúra és a politika egyre szorosabban összefonódik. Míg egyesek üdvözlik a művészek politikai szerepvállalását, mások szerint ez csak mélyíti a társadalmi megosztottságot. Egy biztos: ez a csörte még sokáig beszédtéma lesz mind a zene, mind a politika világában.

    Ezek is érdekelhetnek

    Ezt se hagyd ki!